Łukasz Adamczyk
Starszy ekspert w Dziale Innowacji i Rozwoju Produktów w ING
W ostatnich miesiącach większość przedsiębiorców mierzyła się z nowymi wyzwaniami, jakie przyniosła pandemia. Trudne sytuacje zmobilizowały i wyzwoliły dodatkowe pokłady siły i determinacji w przedsiębiorcach. Niekiedy pandemia skłoniła firmy do poszukiwania rozwiązań czy upraszczania codziennych czynności. Jako ING wpisujemy się we wspominany trend upraszczania dzięki oferowaniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów borykających się m.in. z brakiem płynności finansowej.
Wzrosty cen surowców budowlanych, gazu i energii elektrycznej uszczuplają w istotny sposób konta firmowe naszych klientów. Sezonowość sprzedaży skraca czas, który powinien być efektywnie wykorzystany na realizację jak największej liczby zleceń. Jak zatem niwelować zatory płatnicze wiedząc, że wystawianie faktur z terminem płatności sięgającym nawet 90 dni stało się standardową praktyką oczekiwaną przez odbiorców?
Elastycznym narzędziem służącym do utrzymywania płynności finansowej w firmie, może okazać się platforma finansowaniefaktur.pl. Stworzona została z myślą o mikro i małych przedsiębiorstwach. Nasi klienci cenią sobie możliwość integracji z innymi przydatnymi usługami dostarczanymi przez grupę ING, np. ING Księgowość czy systemem bankowości internetowej. Co istotne w tym przypadku, z oferty mogą skorzystać również przedsiębiorstwa nieposiadające rachunku firmowego w ING Banku Śląskim.
Korzystanie z usługi poprzez platformę on-line, szczególnie w okresie pandemii jest niezwykle przydatnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Klienci mogą rejestrować i logować się zarówno z komputerów jak i urządzeń mobilnych. Bez dokumentów i zbędnych formalności. Wystarczy zdjęcie faktury i załączenie jej w serwisie. Środki z faktur sprzedażowych wystawionych z długim terminem płatności klient otrzyma na swoje konto nawet tego samego dnia. Użytkownicy mają pełną dowolność co do liczby finansowanych faktur, mogą finansować wybrane przez siebie faktury, np. w okresie wzmożonego zapotrzebowania na gotówkę. Każdy przedsiębiorca korzystający z usługi, wraz z rosnącą liczbą finansowanych faktur, zwiększa swój rabat przyznawany na finansowanie kolejnych transakcji. Rabat może sięgnąć nawet 30 proc. Dodatkowo, wdrożona została możliwość sfinansowania faktury częściowo. W takim wypadku klient może otrzymać taką wartość z faktury jaka jest mu w danej chwili niezbędna do płynnego regulowania własnych zobowiązań.
Jak podkreśla Łukasz Adamczyk, starszy ekspert w Dziale Innowacji i Rozwoju Produktów w ING, obecnie łatwo przekonać się o korzyściach płynących z posiadania usługi finansowania faktur – dajemy możliwość jej darmowego wypróbowania. Finansując pierwszą fakturę do max. kwoty 50 tys. PLN brutto klient nie zapłaci prowizji.