Znany założyciel bloga modowego Ekskluzywny Menel zdradza kilka trików, które nie tylko ułatwią nam podróżowanie, ale również sprawią, że będziemy wyglądać profesjonalnie i stylowo.
Ekskluzywny Menel
Co spakować w podróż służbową? O czym pamiętać, kiedy pakujemy się ad hoc w biznesową trasę?
W trakcie pakowania powinniśmy przygotować sety – pełne stylizacje na tyle dni na ile wyjeżdżamy. Z reguły pakujemy bardzo dużo rzeczy, które potem nam się nie przydają, dlatego planowanie stylizacji na określony dzień zaoszczędzi nam sporo miejsca w walizce. Co ważne, niekoniecznie musimy trzymać się tego, by każdy set był inny. Śmiało możemy korzystać z połączenia tej samej marynarki z różnymi koszulami. Druga rzeczą, na którą zwracam uwagę, to kosmetyki. Często zabieramy oryginalne butelki lub tubki, a wystarczy, że kupimy w dowolnej drogerii specjalne, mniejsze pojemniki, do których przelejemy nasze perfumy, kremy itp.
Ważne, by do podróży przygotować się tak, aby zabrać ze sobą tylko naprawdę najpotrzebniejsze rzeczy. Jakie błędy popełniamy najczęściej przy pakowaniu?
Nie układamy gotowych zestawów stylizacji, zabieramy ze sobą ogromne ilości kosmetyków. Mężczyźni często nie zwracają uwagi na to, w co się pakują. Zwykle są to torby, plecaki lub nieporęczne walizki. Odpowiedni dobór walizki jest tu kwestią kluczową, bo wpłynie on nie tylko na komfort przemieszczania się, ale również na stan naszych ubrań.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie walizki?
Bardzo ważnej jest to, by walizka miała cztery kółka łożyskowe wykonane z kauczuku lub silikonu. Sporym ułatwieniem jest teleskopowa rączka, która pozwala swobodnie manewrować walizką w dowolny sposób. Przy zakupie należy zwrócić uwagę także na ilość kieszeni. Dodatkową zaletą będą te walizki z kieszeniami na laptopa, dokumenty, pranie itp. Oczywiście bardzo ważne jest również to, z jakiego materiału jest wykonana walizka. Powinna być ona odporna na zabrudzenia i zadrapania.
Jak powinniśmy układać ubrania w walizce, by się nie pogniotły?
Pakując marynarkę, spodnie czy koszulę należy zwrócić uwagę na to z jakich tkanin są wykonane. Dobry wełniany garnitur z reguły jeśli nawet lekko się wygniecie, to po zawieszeniu szybko wraca do pierwotnego stanu. Pakując marynarkę zwykle wywracam ją na lewą stronę bez wyciągania rękawów. Zakładam jeden front marynarki na drugi i składam ją na pół. W przypadku koszul również zwracam uwagę na metkę. Jestem wielkim entuzjastą koszul, które w swoim składzie mają dodatek z pandekstu bądź elestanu. Dzięki nim koszula jest bardziej elastyczna i mniej podatna na zgniecenia. Składanie koszul w podróży powinno wyglądać tak, jak jest to widoczne w sklepach. Kładziemy koszulę przodem do podłogi, składamy z lewej i prawej strony na pół, rękawy są w środku. Wtedy mamy pewność, że po stronie klatki piersiowej koszula, którą widać zza marynarki będzie niepognieciona. Natomiast spodnie w kant zwijam w rulon.
Co wchodzi w skład biznesowego niezbędnika?
Biznesowy niezbędnik to przede wszystkim garnitur, koszula oraz dobre buty. Jeśli chodzi o dodatki, to jestem zdania, że w trakcie podróży należy je ograniczać. Zegarek, pasek i spinki a nawet skarpetki to idealne uzupełnienie stylizacji. Patrząc na aurę za oknem nie możemy nie wspomnieć o płaszczu. Bardzo ważną rzeczą jest, by marynarka nie wystawała nam spod płaszcza, wiec musimy zadbać o jego odpowiednią długość.
Jaki sprzęt wziąć ze sobą najlepiej? Jakie są pana rady na bycie online bez zbędnego obciążenia?
Żyjemy w świecie opanowanym przez miniaturyzację. Osobiście jestem entuzjastą laptopa. Oczywiście, wszystko zależy od potrzeb, ale laptopy, które dziś są wyjątkowo wygodnym sprzętem wydają się być najlepszym rozwiązaniem.